مغزی جدید قفل دیجیتال سامسونگ

مغزی جدید قفل هوشمند سامسونگ

مغزی بخش مهمی از قفل‌های هوشمند به حساب می‌آید. کار اصلی آن‌ها باز و بسته کردن قفل درب است. جنس آن‌ها از فولاد و آلومینیوم می‌باشد. دارای مغزی تک‌زبانه، دو زبانه، سه زبانه و هوک (ضد سرقت) هستند. از برندهای مطرح این قفل‌ها می‌توان به سامسونگ، یال، گیت من، اچ‌گنگ و … اشاره کرد.

هرچه تعداد زبانه‌های قفل شما بیشتر باشد امنیت آن هم بالاتر خواهد رفت. تنها مشکلی که تعداد زبانه‌های زیاد ایجاد می‌کنند مصرف شارژ باتری بیشتر نسبت به مغزی‌هایی با زبانه‌های کمتر می‌باشد.

مغزی جدید قفل هوشمند سامسونگ

معرفی برند‌های قفل دیجیتال

1 ـ برند سامسونگ:

مغزی تعبیه شده در قفل هوشمند سامسونگ دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد، این ویژگی‌ها ممکن است در همه مدل‌های سامسونگ مشترک نباشد:

 • مغزی‌های تک‌زبانه و دو زبانه
 • اخیراً طرحی به شکل v نیز تولید کرده‌اند
 • از جنس آلومینیوم و فولاد می‌باشد
 • کیفیت بسیاری بالایی دارد
 • محصولات انگلیسی زبان قفل دیجیتال سامسونگ دارای مغزی دو زبانه هستند
 • محصولات کره‌ای زبان این برند دارای مغزی تک زبانه می‌باشند

2 ـ برند یال:

مغزی قفل‌های دیجیتال یال دارای امکانات متفاوتی هستند، زبانه‌های آن به شکل معمولی، استوانه‌ای و هوک هستند. دارای زبانه‌های تکی و دو تایی و سه تایی می‌باشد. در حال حاضر پرفروش‌ترین نوع برند یال حالت سه زبانه استوانه‌ای است.

3 ـ برند گیت من:

در مجموع می‌توان گفت، مغزی قفل‌های به کار رفته در مدل‌های گیت من دارای دو نوع مغزی تک‌زبانه و زبانه هوک می‌باشند.

مغزی جدید قفل دیجیتال سامسونگ

4 ـ برند اچ گنگ:

مغزی‌های تعبیه شده در برند اچ گنگ نیز شامل سه زبانه معمولی است. این برند با داشتن مکانیزم هوک در برابر ضربه، دیلم و برش مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهد که از خانه شما در برابر سارقان و متجاوزان محافظت می‌کند.

از دیگر برندهای معروف می‌توان به های‌وان و اورنت اشاره کرد که محصولات آن‌ها از مغزی‌هایی با سه زبانه معمولی تولید شده است.

زبانه هوک چیست؟

مغزی‌هایی که دارای زبانه‌ی هوک هستند، ضد سرقت و ضد دیلم می‌باشد که باعث شده کاربران را بیشتر جذب خود کنند. این نوع زبانه‌ها در برابر ضربه نیز مقاوم‌تر هستند. شکل این محصول به‌صورت قلاب می‌باشد که امنیت را افزایش می‌دهد. تمام این موارد باعث شده است، قفل‌هایی که دارای زبانه هوک هستند در برابر سرقت قوی‌تر عمل کنند. از جمله برندهایی که به تولید این نوع زبانه می‌پردازند، گیت من و یال و سامسونگ می‌باشند.

اکثر مغزی قفل‌ها به‌صورت تک‌زبانه و معمولی هستند. هنگامی که شما روی درب‌هایی که جنس آن‌ها مرغوب و با کیفیت مناسب نیست، مغزی‌هایی با تعداد زبانه‌های بالا نصب می‌کنید، موقع باز کردن در خانه به مشکل برخواهید خورد و نیاز به آن دارد که اعمال فشار نمایید.

مدل‌های پر فروشی که دارای زبانه هوک هستند: GATEMAN V300 ,GATEMAN A330 ,YALE VULCAN-F ,F50 GATEMAN و D500 SAMSUNG

چنانچه مغزی قفل دیجیتال شما دچار مشکل و خرابی شود، می‌توانید به‌راحتی آن را تعویض نمایید.

نکاتی که باید در هنگام تعویض قفل هوشمند و مغزی درب در نظر بگیرید:

 • از اعمال فشار بیش از حد به هنگام تعویض قفل پرهیز کنید
 • از قفل و مغزی مرغوب و با کیفیت بالا استفاده کنید
 • دقت کنید قفل جدیدی که قصد نصب آن را دارید با ضخامت درب و طول شافت هم‌خوانی داشته باشد
 • از روغن مخصوص پس از تعویض قفل استفاده نمایید
 • در نهایت اگر آگاهی کافی از نحوه تعویض مغزی و قفل درب را ندارید، کار را به متخصصان مجرب ما بسپارید

مغزی قفل دیجیتال درب

 

کلام پایانی

در پایان می‌توان نتیجه‌گیری کرد که مغزی جدید قفل دیجیتال سامسونگ و یا هر برند دیگر مانند یال، گیت من و … یکی از بخش‌های اصلی، فنی و امنیتی این محصولات می‌باشند که وظیفه باز و بسته نمودن آن‌ها را به عهده می‌گیرند. ولی این نوع قطعات با توجه به طراحی، کیفیت و تعداد زبانه‌ها، عملکردهای متفاوتی از امنیت، آرامش، آسایش و … را ارائه می‌نمایند. در مجموع می‌توان گفت قفل هوشمند سامسونگ از لحاظ کارایی و تعداد زبانه دارای انواع مختلفی می‌باشد. اما مغزی تک زبانه و مغزی دو زبانه از معمول‌ترین مغزی‌های ارائه شده در این قفل‌ها می‌باشد. نوع جدید آن دارای زبانه «v» شکل می‌باشد که باعث راحتی در رفت ‌و آمد می‌شود.

رضایت شما از محصولات هدف اصلی مجموعه ماست

برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات مجموعه دژین لاک می‌توانید ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.