وبلاگ
قفل اثر انگشتی گیت من

قفل الکترونیکی محصولی است که با هدف رفع نواقص امنیتی و کنترلی دستگیره‌های مکانیکی به بازار ایران وارد شده است. قفل دیجیتال با نام‌های قفل الکترونیکی، قفل هوشمند، دستگیره هوشمند و … در بازار شناخته شده است. همچنین این محصول بر اساس روش‌های دسترسی که به کاربران جهت باز کردن قفل می‌دهد نام‌گذاری می‌شود. با توجه به این‌که تمامی قفل‌های الکترونیکی دسترسی رمز را دارند نام دیگر این محصول قفل الکترونیکی رمزی است. همچنین اگر قفلی دارای دسترسی رمز و اثر انگشت باشد به قفل الکترونیکی اثر انگشتی شناخته می‌شود که در این مقاله به شرح ویژگی‌های این محصول می‌پردازیم.

انواع سنسور اثر انگشتی

اساساً حسگر اثر انگشتی از جمله فناوری‌های تشخیص بیومتریک است مثل پردازش هویت افراد از طریق کف دست و یا تشخیص چهره که به دلیل منحصر به‌فرد بودن و عدم امکان کپی کردن امنیت بسیار بالاتری نسبت به سایر دسترسی‌های قفل الکترونیکی دارد. حسگرهای مختلف اثر انگشتی که در قفل‌ الکترونیکی اثر انگشتی وجود دارد خازنی و اپتیکال هستند. سنسور خازنی سرعت پردازش بالاتری نسبت به اپتیکال دارد و گرما و سرما عمل تشخیص را مختل نمی‌کند. به علاوه حسگر خازنی به لحاظ تکنولوژی جدیدتر از نوع اپتیکال است و پردازش دقیق‌تری نسبت آن دارد.پ

قفل اثر انگشتی

انواع دستگیره قفل الکترونیکی

قفل‌های الکترونیکی دستگیره‌های متفاوتی دارند که قدیمی‌ترین آن‌ها دستگیره‌های اهرمی هستند. بعد از آن دستگیره‌های فشاری_کششی یا همان خلبانی به بازار قفل الکترونیکی وارد شدند که در زمان ورود نیاز به فشار دادن دستگیره نیز هستید. جدیدترین تکنولوژی طراحی دستگیره نوع تمام اتوماتیک است که در صورت استفاده از انواع دسترسی درب بدون نیاز به دستگیره به طور خودکار باز می‌شود. قفل الکترونیکی بدون دستگیره هم در بازار وجود دارد که بیشتر به شب بند دیجیتال معروف است.

قفل اتوماتیک در قفل الکترونیکی

یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از افراد دارند قفل کردن درب در زمان خروج از منزل و یا محل کار است. چرا که ذهن را برای دقایقی درگیر می‌کند و بیشتر اوقات منجر به برگشتن و بررسی دوباره می‌شود. آپشن قفل اتوماتیک در قفل‌های الکترونیکی سبب می‌شود پس از بستن درب بعد از چند ثانیه درب به طور خودکار قفل شود و خیالتان برای همیشه از بابت قفل کردن درب راحت می‌شود.

قفل الکترونیکی اثر انگشتی

قفل کودک در قفل الکترونیکی

یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که در مورد قفل‌ اثر انگشتی مطرح می‌شود قفل کودک است. این آپشن امنیت بیشتری برای شما فراهم می‌کند زیرا در صورتی که به نگهداری از کودک دلبندتان و یا شخصی که متأسفانه دچار بیماری اختلال حواس است مشغول می‌باشید، این آپشن باعث می‌شود که از درب خارج نشوند تا خدایی نکرده خطری در بیرون تهدیدشان نکند.

قفل الکترونیکی

آلارم‌های امنیتی

آلارم ضد سرقت آپشنی است که با ورود چند باره رمز اشتباه شروع به آژیر کشیدن می‌کند. آلارم ضد حریق در قفل الکترونیکی توسط حسگر تشخیص دما، در صورت بالا رفتن دما کاربران را برای اقدام به موقع مطلع می‌کند. به علاوه سیستم ضد شوک در قفل الکترونیکی از هر گونه وارد کردن ولتاژ اضافی جهت خرابی قفل جلوگیری می‌کند.

باز کردن درب از راه دور

در صورت اتصال قفل الکترونیکی به اینترنت قادر خواهید بود از هر جایی که گوشی هوشمندتان به اینترنت متصل شود از طریق اپلیکیشن قفل رمزی درب را از راه دور باز کنید. به علاوه راه دیگری هم برای باز کردن درب از راه دور وجود دارد که از طریق پیامکی است که به قفل الکترونیکی ارسال می‌شود.

قفل الکترونیکی سامسونگ

اتصال به ریموت و آیفون تصویری

اتصال به ریموت و آیفون تصویری برای باز کردن درب تا برد 20 متری محل نصب قفل است که در بیشتر قفل‌ها به غیر از قفل‌های برند روک، آپشنال می‌باشند. از طریق ریموت منشیان دفاتر می‌توانند بدون بلند شدن از جایشان درب را برای مراجعین باز کنند.

گزارش‌گیری قفل اثر انگشتی

گزارش‌گیری یا همان log در واقع فرایندی است که از طریق آن می‌توانید به ثبت آمار ورود و خروج و همچنین اعمال محدودیت زمانی روی انواع دسترسی کاربران عادی بپردازید. به دو نمونه از کاربرد این قابلیت در جاهای مختلف توجه نمایید.

یکی برای مدیریت ساکنین واحدهای مجتمع‌های بزرگ مسکونی برای جلوگیری از تداخل استفاده از امکانات واقع در مشاعات. نمونه دیگر استفاده از گزارش‌گیری برای کارفرمایان است که می‌خواهند ورود و خروج کارمندان خود را ثبت کنند و برای دسترسی آن‌ها بازه زمانی مشخص تعریف نمایند. به طور مثال شنبه تا چهارشنبه از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر. به طوری که خارج از بازه زمانی تعریف شده دسترسی کاربران غیر فعال باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های الکترونیکی پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *