وبلاگ
قفل دیجیتال شیشه سکوریت GLASS 668

خوشبختانه در تولید قفل‌های دیجیتال این موضوع لحاظ شده است که برای انواع درب‌ها از جمله درب‌های شیشه سکوریت محصول مناسب تولید شود. در بازار قفل‌های هوشمند برندهای مختلفی متناسب با شیشه سکوریت موجوداند که قابلیت‌ها و دسترسی‌های متنوعی دارند که به تبع آن با قیمت‌های مختلفی نیز عرضه می‌شوند. در این مقاله به شرح قابلیت‌های قفل شیشه سکوریت می‌پردازیم و چند مدل پرفروش این نوع قفل را معرفی کرده و طریقه نصب آن را شرح می‌دهیم.

قفل شیشه سکوریت چیست؟

قفل‌های شیشه سکوریت قفل‌های دیجیتالی هستند که مخصوص نصب بر روی درب‌های شیشه سکوریت می‌باشند. این درب‌ها با حرارت بالاتری نسبت به درب‌های شیشه‌ای معمولی تولید می‌شوند و به سرعت سرد می‌شوند که این روش تولید، مقاومت بیشتری در درب‌های شیشه سکوریت ایجاد می‌کند به علاوه روی شکل شکستن این نوع شیشه‌ها هم مؤثر است. در شیشه‌های معمولی تکه‌های شکسته شده به صورت مثلثی شکل و تیز هستند اما در مقابل شیشه‌های سکوریت پودر می‌شوند و خطر کمتری برای افراد ایجاد می‌کند. قفل‌ شیشه سکوریت دارای انواع دسترسی رمز، کارت و اثر انگشت هستند که معمولاً با امکان تعریف تعداد زیاد دسترسی‌ها قابل نصب در مکان‌های پر رفت و آمد نیز هستند.

قفل شیشه سکوریت روک

انواع مدل‌های قفل شیشه سکوریت

در این جا به معرفی سه مدل پرفروش قفل‌های هوشمند شیشه سکوریت می‌پردازیم؛ یکی از قفل‌های زیبا و با کیفیت مدل G510 از برند سامسونگ است که دسترسی‌های  آن رمز و کارت می‌باشد و تا 50 عدد کارت را ساپورت می‌کند. در واقع قفل سامسونگ G510 قفل کارتی شیشه سکوریت محسوب می‌شود.

قفل ROOK 668 دسترسی‌های فول آپشن از جمله کارت، رمز و اثر انگشت را دارد و قیمت آن علی رغم کیفیت بالایی که دارد مناسب‌تر از سایر قفل‌های شیشه سکوریت می‌باشد. این قفل امکان تعریف 100 کارت، 100 رمز و 100 اثر انگشت را به کاربران می‌دهد. قفل LH600 برند اورنت اثر انگشتی است چرا که دسترسی های رمز و اثر انگشت را دارد و دارای تابع رمز ورود خیالی است به طوری که برای ورود ایمن رمز می توانید تعدادی کاراکتر عددی قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید تا کسی نتواند به رمز اصلی پی‌ببرد. به طور کلی کارت‌های RFID که توسط کاربران برای باز کردن قفل شیشه سکوریت مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل کارت‌های بزرگ (مثل کارت‌های شتاب بانکی)، KEY TAG (مشابه جاسوئیچی) و کارت‌های SMART هستند.

مزایای قفل شیشه سکوریت

قابلیت‌هایی که قفل‌های شیشه سکوریت به کاربران می‌دهند به شرح ذیل می‌باشند:

آلارم‌های امنیتی

مهم‌ترین آلارم امنیتی که قفل شیشه سکوریت دارد آلارم ضد سرقت است که از هر گونه اعمال فشار یا زور برای باز کردن قفل جلوگیری می‌کند. آلارم بعدی مربوط به حریق است که با سنسور تشخیص حرارتی که در داخل قفل وجود دارد در دمای بالا قفل شروع به آژیر کشیدن می‌کند. در کنار این‌ها اگر رمز اشتباه را چند بار وارد نمایید، صدای آژیر قفل بلند می‌شود.

قفل دیجیتال شیشه سکوریت

داشتن دسترسی دوبل امنیتی

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که در قفل‌های شیشه سکوریت مثل ROOK 668 و یا G510 سامسونگ وجود دارد امکان تعریف دسترسی دوبل امنیتی است. به طوری که برای باز کردن قفل شرط استفاده هم‌زمان از دو دسترسی را می‌گذارید تا امنیت بیشتری ایجاد نمایید.

قفل شیشه سکوریت سامسونگ

منبع تغذیه قفل شیشه سکوریت

منبع تغذیه قفل‌های شیشه سکوریت چهار عدد باتری قلمی AA استاندارد هستند که برای 10 بار استفاده در روز تا یک سال دوام می‌آورد. منبع تغذیه این قفل‌ها در مدل LH600 قفل شیشه سکوریت اورنت از طریق قرار دادن یک باتری کتابی 9 ولتی روی قفل به طور موقت شارژ می‌شود. همچنین منبع تغذیه اضطراری قفل ROOK 668 پاوربانکی است و از طریق یک کابل ساده اندرویدی و اتصال پاوربانک به قفل به راحتی موقتاً شارژ می‌شود.

داشتن قفل اتوماتیک

برای کسانی که پس از بستن درب نگران قفل کردن آن می‌شوند آپشن قفل اتوماتیک بسیار کاربردی است چرا که پس از بستن درب به طور اتوماتیک بعد از چند ثانیه درب قفل می‌شود.

قفل شیشه سکوریت

امکان اتصال به ریموت و آیفون

خیلی از افراد در محل نصب قفل به طور مثال تا شعاع 20 متری آن نیاز به باز کردن درب از راه دور را دارند چرا که مجبور به بلند شدن از جایشان و باز کردن درب نباشند. در کنار آن قابلیت باز کردن درب از طریق آیفون تصویری آپشنی است که مورد نیاز برخی از خریداران می‌باشد.

نحوه نصب قفل شیشه سکوریت

برای نصب انواع قفل دیجیتالی از جمله قفل شیشه سکوریت نیاز به اندازه گیری جهت سوراخ کاری وجود دارد که به دو صورت می‌تواند انجام شود. یکی این‌که پس از ارسال درب شیشه سکوریت با چسب‌های مخصوصی قفل روی درب نصب شود و حالت دیگر این است که اندازه‌ها را از تیم فنی سایت گرفته و برای کارخانه ارسال نمایید تا با توجه به آن‌ها عملیات سوراخ کاری را روی درب خام انجام داده و ارسال نمایند. روش دوم برای نصب روش بهتری به حساب می‌آید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتالی می‌توانید ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *