قفل مکانیکی و هوشمند

در این جا می‏‌خواهیم قفل‌های مکانیکی را در مقابل قفل‌های هوشمند الکترونیکی قرار دهیم و جوانب مثبت و منفی آن‌ها را با یکدیگر مقایسه نماییم.

در این مورد یک بحث اصلی وجود دارد. کدام یک بهتر است؟ آیا یکی از دیگری بهتر است؟ قطعاً آن‌هایی که خیلی پایبند به اصول قدیمی هستند سعی نمی‌کنند فن آوری‌های جدید را امتحان کنند. از طرف دیگر، کسانی هستند که به تکنولوژی اعتماد داشته و از به‌روزترین فن آوری‌های موجود بهره برداری می‌نمایند. در هر صورت مزایا و معایب آن وجود دارد. البته فراموش نکنید که معیار اصلی مقایسه فقط یک قفل هوشمند الکترونیکی و یا مکانیکی نیست. انواع و مارک‌های متفاوت آن‌ها تاثیر گذار می‌باشند. بنابراین قبل از خرید قفل جدید چیزهای زیادی باید در نظر بگیرید.

قفل مکانیکی:

قفل کلیدی

قفل‌های مکانیکی با یک کلید کار می‌کنند. آن‌ها ارزان‌تر از همتایان خود یعنی قفل‌های هوشمند الکترونیکی هستند و می‌توان آن‌ها را در انواع مختلفی یافت. در صورت داشتن تخصص و ابزار مناسب، نصب آن‌ها آسان است.

اگر قفل‌های درجه یک با امنیت بالا را انتخاب کنید، از آنجایی که بسیار بادوام هستند، در مقابل ورود غیرمجاز و سارقین مقاومت قابل توجهی ایجاد می‌کنند. اما آن‌ها همچنان با معایبی همراه هستند.

  • یکی از مشکلات اساسی قفل مکانیکی این است که با توجه به این‌که برای محدود کردن دسترسی دیگران ساخته شده‌اند اما اگر خراب شده یا آسیب دیده باشد، دسترسی شما را نیز سلب می‌کند. کلیدها به سرقت رفته و گم می‌شوند. کلیدها می‌توانند شما را به دردسر اندازد، در زمانی که جهت خرید بیرون می‌روید و با دستان پر از کیسه‌های مواد غذایی باز می‌گردید.
  •  در قفل‌های قدیمی و مکانیکی، دسترسی از راه دور امکان‌پذیر نیست. این امر ممکن است برای خانه‌ها، بسیار حائز اهمیت نباشد، اما این یک نگرانی عمده در مشاغل و اماکن تجاری است، جایی که جایگاه و کنترل دسترسی هر دو اهمیت دارند. خبر خوب این است که سیستم‌های قفل کلید اصلی می‌توانند تغییری ایجاد کنند. اما نه وقتی می‌خواهید دسترسی را کنترل کنید. می‌توان کلیدها را کپی کرد ولی شما نمی‌توانید یک کلید اضافی به نظافت کار منزلتان بدهید.

قفل هوشمند الکترونیکی

قفل هوشمند الکترونیکی

 

  • شاید بزرگترین مزیت قفل‌های هوشمند الکترونیکی، راحتی در ورود با وارد کردن رمز ​​به منظور باز کردن درب باشد و چنین قفل‌هایی از تنوع زیادی برخوردار می‌باشند. علاوه بر این، می‌توانید پین‌های موقت را برای خانه داران، کارمندان، باغبانان و غیره ذخیره کنید و در صورت تمایل آن‌ها را پاک نمایید.

نکته مهم در قفل‌های هوشمند الکترونیکی این است که شکستن آن‌ها سخت‌تر است و از آنجا که دارای سیستم پیشرفته‌ای بوده، نفوذ به آن‌ها نیازمند دانش با تکنولوژی بالا است. آن‌ها برای استفاده آسان و راحت طراحی شده‌اند و تنها به حافظه سپردن رمز ورود کافیست. در انواع دیگر که دارای قابلیت اثر انگشت و کارت RFID می‌باشند به راحتی با نزدیک کردن کارت یا لمس کردن حسگر اثر انگشت درب باز خواهد شد و شما دیگر نیازی به کلید ندارید. علاوه بر این، قفل‌های الکترونیکی امکان نظارت آسان، قفل خودکار و باز کردن قفل و تشخیص نفوذ را فراهم نموده‌اند.

کدام نوع بهتر است؟

بستگی به این دارد که دوست‌دار کلید باشید یا فن آوری جدید را قبول دارید. به طور کلی، مزایای قفل‌های هوشمند الکترونیکی نسبت به مزایای موارد مکانیکی بیشتر است. فراموش نکنید که وقتی نوبت به قفل‌های هوشمند الکترونیکی می‌رسد، پیشنهاد می‌شود قفلی را تهیه نمایید که برای نوع مصرف شما مناسب بوده و با گارانتی اصلی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سامسونگ میباشد