وبلاگ
قفل هوشمند

قفل هوشمند درب خانه با نام های دیگری همچون قفل کارتی و دستگیره دیجیتالی به بازار عرضه شده است. هدف اصلی ساخت و تولید این محصول امنیتی جایگزین کردن آن با دستگیره های معمولی می باشد. چرا که علاوه بر راحتی و زیبایی باگ های امنیتی و کنترلی این نوع دستگیره ها را نیز می پوشاند. قفل هوشمند با ارائه قابلیت های منحصر بفرد امکان کنترل بیشتری را روی محل کار و زندگیتان به شما می دهد. این محصول همچنین روی انواع درب قابلیت نصب دارد و در طرح های مدرن و کلاسیک موجود است. در این مقاله به ضرورت خرید قفل هوشمند درب خانه می پردازیم.

قفل هوشمند جایگزینی برای کلیدهای مکانیکی

بطورکلی قفل هوشمند دسترسی های جایگزین کلید را ارائه می کند چرا که از چالش های حمل آن جلوگیری کند. یکی از مهمترین مشکلات استفاده از کلیدهای مکانیکی زمانی است که یکی از اعضاء کلید خود را گم کند. در اینصورت بالاجبار می بایست مغزی قفل هوشمند را بطور کامل تعویض کنید. همچنین باید برای تمام اعضاء مجدداً کلید کپی کنید. در صورتی که با از دست دادن دسترسی های قفل دیجیتال نیازی به این کارها نیست. تنها با تعریف دوباره آن ها دسترسی های قبلی به طور خودکار غیرفعال می شوند.

دسترسی های غیرقابل کپی

قفل هوشمند دسترسی های غیرقابل کپی رمز، کارت و اثر انگشت را ارائه می کند که در اینجا به شرح هر یک می پردازیم. برای ورود ایمن رمز آپشن تابع خیالی ورود رمز برای کاربران تعبیه شده است. در اینصورت می بایست قبل و یا بعد از رمز اصلی تعدادی کاراکتر عددی غیر واقعی وارد کنید تا دیگران به رمز اصلی شما پی نبرند. بعلاوه برای عدم حدس رمز از روی جای انگشت کاربر اصلی نمایش تصادفی جای اعداد در قفل هوشمند در نظر گرفته شده است.

در مورد دسترسی اثر انگشت به عنوان یکی از امن ترین دسترسی های بیومتریک خوب است بدانید که فقط در صورت قراردادن بافت زنده و دارای جریان خون قفل را باز می کند. به گونه ای که دیگران امکان کپی الگوی اثر انگشت و باز کردن درب را نخواهند داشت. همچنین برای دسترسی کارت (تگ RFID) به غیر از شماره سریال کارت آیتم های دیگری به قفل معرفی می شود. با این کار از کپی کارت جلوگیری می شود و دسترسی امنی برای شما رقم می خورد. دسترسی دوبل امنیتی هم با برقراری شرط ورود همزمان دو دسترسی امنیت بیشتری برای کاربران به همراه دارد.

قفل هوشمند سامسونگ

اتصال به خانه هوشمند

شما می توانید از قفل دیجیتال در اماکن هوشمندسازی شده استفاده کنید. به شرطی که قفل هوشمند انتخابی شما امکان اتصال به خانه هوشمند را داشته باشد. در خانه های هوشمند کلیه تجهیزات از طریق یک زبان مشترک (پروتکل) به اینترنت و کنترلر متصل می شوند تا از آن فرمان گیرند. با اتصال قفل دیجیتال به این کنترلر امکان باز کردن درب برایتان وجود خواهد شد.

کنترل از راه دور توسط قفل دیجیتال

قفل دیجیتال از دو طریق به شما امکان باز کردن درب در محیط نامحدود را می دهد. یکی از طریق اینترنت است که می بایست قفل دیجیتال به اینترنت متصل شود و اپلیکیشن آن روی گوشی همراه شما فعال باشد. منظورمان از محیط نامحدود هر جائی است که شما به اینترنت دسترسی دارید و تنها مراد محل نصب قفل نیست. متأسفانه اپلیکیشن قفل های سامسونگ روی کلیه گوشی های هوشمند موجود در ایران فعال نمی شود. در این صورت امکان باز کردن درب از راه دور را نخواهید داشت. روش دوم باز کردن درب در محیط نامحدود از طریق سیستم ارسال پیامک به قفل است.

قفل سامسونگ

اتصال به ریموت و آیفون تصویری

برای باز کردن درب از راه دور در محل نصب قفل و تا شعاع 20 متری آن می توانید از ریموت و یا آیفون تصویری استفاده کنید. این آپشن برای اماکنی که مراجعین زیادی دارند بسیار کاربردی است. به طور مثال مطب و یا شرکت هایی که منشی می بایست برای مراجعین درب را باز کند. در برخی از قفل های هوشمند این دو آپشن جزء خود قفل است و نیازی به هزینه اضافی برای داشتن آن ها نخواهید داشت.

گزارشگیری از قفل هوشمند

گزارشگیری و یا همان LOG قابلیتی بسیار مفید در قفل هوشمند است که آمار ترددها را به شما می دهد. می توانید این خروجی را یا از طریق خود قفل و یا اپلیکیشن آن بر روی گوشی همراهتان بگیرید. مهم تر از آن می توانید روی دسترسی کاربران عادی محدودیت زمانی اعمال کنید. بدین صورت که خارج از محدوده زمانی تعریف شده دسترسی ها غیرفعال می شوند. به طور مثال کارفرمایانی که دسترسی کارمندان خود را به ساعات کاری آنان محدود می کنند.

قفل دیجیتال یال

قفل هوشمند ضد سرقت

قفل هوشمند ضد سرقت است زیرا دارای آلارم ضد سرقت است تا در صورت اعمال هر گونه فشار به قفل به صدا در آید. همچنین در صورت استفاده از دسترسی های فیک شروع به آژیر کشیدن می کند. اگر این قفل را روی مغزی هوک سوار کنید مانع از باز شدن درب توسط دیلم می شود. سیستم ضدشوک الکتریکی در قفل هوشمند مانع از خرابی قفل توسط اعمال برق اضافی به آن می شود.

قفل کودک

قفل کودک یکی از آپشن های امنیتی در قفل هوشمند است که با فعال کردن آن از داخل کودکان شما نمی توانند درب را باز کنند. این قابلیت امنیتی بسیار مهم مانع از بروز خطرات احتمالی بیرون از خانه برای کودکان و سالمندان شما می شود. قفل کودک با یک بار فعال شدن با هر بار باز و بستن درب به طور خودکار مجدداً فعال می شود.

دستگیره دیجیتال

چشمی دیجیتال آنلاین

در برخی از قفل های هوشمند چشمی دیجیتال آنلاین به صورت یک آپشن وجود دارد. این قابلیت مانع از باز کردن درب بدون شناسایی هویت شخصی که زنگ قفل را به صدا در می آورد می شود. با چشمی تصویر این شخص علاوه بر ارسال آنلاین از طریق اپلیکیشن بر روی صفحه LCD خود قفل نیز نمایان می شود. همچنین دید در شب این چشمی تصویر با کیفیت سیاه و سفیدی از شخص پشت درب برایتان ارسال می نماید. زاویه دید گسترده تصویری واضح از شخصی که زنگ در را می زند برایتان فراهم می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از پیج اینستاگرام استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *