قفل-دیجیتال-درب

قفل هوشمند یک کالای امنیتی وارداتی است که می تواند جایگزین دستگیره های معمولی شود. این محصول دارای ویژگی هایی است که باگ های امنیتی و کنترلی قفل های مکانیکی را پوشش می دهد. یکی از مهمترین آن ها استفاده از کلیدهای مکانیکی هستند. کلید ها قابلیت کپی دارند بنابراین دسترسی امنی محسوب نمی شوند. بعلاوه کلید ممکن است داخل قفل مکانیکی جا بماند و این یک چالش است. همچنین ممکن است کلیدها گم شوند که در اینصورت می بایست کل مغزی قفل تعویض شود و برای کاربران از نو کلید کپی شود. قفل هوشمند قابلیت نصب بر روی انواع درب را دارد و دسترسی های جایگزین کلیدها را ارائه می دهد. قفل های دیجیتال می توانند برای زندگی شما امنیت، راحتی و زیبایی را به ارمغان بیاورند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات و ویژگی های دستگیره دیجیتال با ما همراه باشید.

روش های دسترسی قفل هوشمند درب

قفل هوشمند دارای دسترسی های غیر قابل کپی است که یکی از آن ها رمز می باشد به همین دلیل نام دیگر قفل هوشمند، قفل رمزی یا قفل کارتی است. برای ورود ایمن رمز راه کار تابع خیالی در قفل های دیجیتالی وجود دارد. به گونه ای که تعدادی کاراکتر عددی فیک قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد می کنید تا دیگران متوجه آن نشوند. دسترسی دیگر امن ترین دسترسی بیومتریک یعنی اثر انگشت است که در بین افراد مختلف منحصر بفرد می باشد. تنها در صورتی قفل هوشمند باز می شود که بافت زنده دارای جریان خون روی اسکنر قفل قرار گیرد. در غیر اینصورت داشتن الگوی اثر انگشت تنها، کافی نیست.

در مورد دسترسی کارت برای بالا بردن امنیت می بایست اطلاعات بیشتری از آن را به قفل معرفی کنید. کارت های RFID در اقسام مختلفی وجود دارند. این تگ ها شامل کارت های بزرگ، KEY TAG و اسمارت کارت می شوند. اسمارت کارت ها، کارت های پشت برچسب دار کوچکی هستند که مخصوص گوشی های هوشمند می باشند. برای ورود ایمن تر در قفل هوشمند می توانید دسترسی دوبل امنیتی تعریف کنید. یعنی باز شدن قفل به شرط وارد کردن همزمان دو دسترسی می باشد.

قفل کارتی سامسونگ

مغزی هوشمند در قفل دیجیتال

قفل های هوشمند دارای مغزی هستند که روی آن ها سنسور تعبیه شده است. این سنسور با بسته شدن درب زبانه ها را به داخل چارچوب هدایت می کند. قفل اتوماتیک یکی از متداول ترین باگ های امنیتی دستگیره های معمولی را برطرف می کند. چرا که هنگام خروج در مورد دستگیره های مکانیکی می بایست حواستان به قفل کردن درب باشد. همچنین ممکن است در صورت فراموشی کلید داخل قفل مکانیکی جا بماند. در مورد دستگیره دیجیتال بعد از بسته شدن درب پس از چند ثانیه قفل می شود. از این رو دیگر نگران قفل نکردن درب نخواهید بود.

مغزی قفل هوشمند

آلارم های امنیتی قفل هوشمند

قفل هوشمند دارای آلارم های امنیتی است که این موضوع امنیت قفل را نسبت به دستگیره های مکانیکی دو چندان می کند. آلارم ضد سرقت در صورت اعمال هر گونه فشار به دستگیره هوشمند شروع به آژیر کشیدن می کند. اگر از دسترسی های فیک استفاده کنید باز هم آلارم ضد سرقت به صدا در می آید. همچنین آلارم ضد حریق بواسطه سنسور تشخیص دمایی که دارد در حرارت بالا به صدا در می آید. سیستم ضد شوک الکتریکی مانع از خرابی قفل هوشمند در برابر اعمال برق اضافی می شود. در صورتی که قفل هوشمند دارای اپلیکیشن باشد این آلارم ها روی APP هم قابل نمایش هستند.

آلارم های امنیتی قفل هوشمند

کنترل از راه دور توسط قفل دیجیتال درب

قفل هوشمند را می توانید از راه دور از هر جایی که هستید باز کنید. به طور مثال می توانید از محل کار درب منزل را باز کنید. این آپشن در دستگیره هوشمند از دو طریق قابلیت اجرا دارد. یکی از طریق اتصال قفل به اینترنت است و دیگری از طریق سیستم ارسال پیامک به قفل می باشد. حال برای باز کردن درب از راه دور در محل نصب قفل هوشمند می توانید از آپشن های ریموت و آیفون تصویری استفاده کنید. این دو آپشن برای باز کردن قفل تا 20 متری شعاع آن می باشد.

اتصال قفل دیجیتال به خانه هوشمند

برخی از اماکن برای کنترل تجهیزات الکترونیکی خود از سیستم های هوشمندسازی استفاده می کنند. اجزای این سیستم شامل یک کنترلر و تجهیزات الکترونیکی هستند که همگی به اینترنت متصل می باشند. کنترلر مغز اصلی این سیستم است که از طریق پروتکل ها فرامین را برای انواع تجهیزات ارسال می کند. قفل هوشمند به این سیستم متصل می شود و از طریق کنترلر امکان باز شدن دارد. از جمله پروتکل های بی سیم خانه هوشمند می توان به Z-WAVE و ZIGBEE اشاره کرد. خانه هوشمند زیر مجموعه تکنولوژی IOT و یا اینترنت اشیاء است. در این تکنولوژی اجزای سیستم از طریق اتصال به اینترنت با هم در ارتباط هستند.

انواع دستگیره های هوشمند

قفل هوشمند با انواع دستگیره های اهرمی، پول و پوش و تمام اتوماتیک روانه بازار شده اند. قفل های تمام اتوماتیک راحت ترین و جدیدترین نوع دستگیره است که برای باز کردن درب با انواع دسترسی ها نیازی به استفاده از دستگیره را نخواهید داشت. در زمان خرید قفل هوشمند با دستگیره اهرمی حتماً به داشتن قابلیت قفل کودک توجه کنید تا مانع از خروج کودک شما از منزل شود.

دستگیره پول و پوش هوشمند

منبع تغذیه اضطراری در دستگیره های هوشمند

معمولاً قبل از اتمام شارژ باتری در قفل هوشمند آلارم آن شروع به چشمک زدن می کند. در صورتی که به هر دلیلی امکان تعویض باتری یا شارژ آن را نداشته باشید می توانید از طریق منبع تغذیه اضطراری قفل را موقت شارژ کنید. این منبع به دو شکل پاوربانکی و باتری کتابی 9 ولتی در قفل های مختلف موجود هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *