وبلاگ
قفل سامسونگ

قفل دیجیتال سامسونگ از برندهای شناخته شده در زمینه این محصول وارداتی است که انواع مختلفی از آن در بازار عرضه شده است. قفل‌های دیجیتال به‌عنوان یک گزینه جایگزین برای دستگیره‌های معمولی یا همان مکانیکی، برای انواع درب‌ها قفل هوشمند مناسبی دارد که در مورد برند سامسونگ به غیر از درب‌های UPVC این نکته برای سایر انواع درب صدق می‌کند. در کنار این‌ها خریداران قفل دیجیتال سامسونگ معمولاً از ظاهر زیبای این قفل تعریف می‌کنند. البته نکته قابل توجه در مورد محصولات این برند نداشتن یکی دو آپشنی است که در این مقاله علاوه بر قابلیت‌های قفل دیجیتال سامسونگ به آن‌ها نیز پرداخته می‌شود.

روش های دسترسی‌ قفل دیجیتال سامسونگ

قفل‌های سامسونگ دارای طیف مختلفی از انواع مدل‌های قفل دیجیتال هستند که دسترسی‌های مختلفی دارند. به طور مثال قفل دیجیتال سامسونگ DR719 از مدل‌های فول آپشن قفل‌های دیجیتال سامسونگ محسوب می‌شود زیرا انواع دسترسی کارت، رمز و اثر انگشت را دارد. قفل 6020 سامسونگ دسترسی‌های کارت و رمز را دارد به همین سبب قفلی کارتی به شمار می‌آید. همچنین قفل دیجیتال سامسونگ DP608 دارای دسترسی‌های رمز و اثر انگشت است که قفلی اثر انگشتی نیز به حساب می‌آید.

دسترسی اثر انگشتی قفل‌های سامسونگ از نوع خازنی است و سرعت تشخیص بسیار بالایی از هویت افراد معرفی شده به قفل را دارد. همچنین تعریف دسترسی دوبل امنیتی آپشنی است که در اکثر قفل‌های سامسونگ قابل تعریف است و ایمنی ورود را بالا می‌برد؛ چرا که برای باز شدن درب شرط هم‌زمان ورود دو دسترسی را برای کاربران می‌گذارید. برای ورود ایمن رمز، نمایش تصادفی اعداد برای هر کاربر از حدس رمز به واسطه جای انگشت نفر قبلی جلوگیری می‌نماید.

قفل دیجیتال سامسونگ

انواع دستگیره‌های دیجیتال سامسونگ

قفل‌های دیجیتال سامسونگ دستگیره‌های مختلفی دارند که جدیدترین نوع آن‌ها دستگیره تمام اتوماتیک است که در مدل DR719 از این تکنولوژی استفاده شده است. کارکرد دستگیره تمام اتوماتیک به صورتی است که با هر دسترسی بدون نیاز به استفاده از دستگیره، درب به طور خودکار باز می‌شود. دستگیره اهرمی یا همان HANDLE در مدل‌های 6020  و H30 وجود دارند. دستگیره‌های فشاری_کششی یا همان پول و پوش که با هول دادن باز و با کشیدن بسته می‌شوند در مدل‌های DP609 ،DP608 و DP808 قابل رؤیت می‌باشند.

دستگیره سامسونگ

ریموت و آیفون تصویری در قفل سامسونگ

امکان اتصال به ریموت و آیفون تصویری در قفل‌های سامسونگ به صورت آپشنال است و شامل هزینه جداگانه می‌شود. هزینه اتصال این قفل‌ها به ریموت و آیفون تصویری تقریباً 200 دلار است که امکان باز کردن درب در محل نصب قفل را به شما می‌دهد. برد ریموت تا 20 متری شعاع قفل است و می‌توانید در این محدوده درب را از طریق ریموت باز نمایید. این قابلیت بیشتر برای اماکنی مناسب است که مراجعین زیادی دارند و این آپشن از بلند شدن و باز کردن درب برای هر کدام از آن‌ها جلوگیری می‌کند.

اتصال به خانه هوشمند

برای وارد کردن قفل دیجیتال سامسونگ به سیستم هوشمندسازی در خانه‌های هوشمند، می‌بایست مدل‌هایی را انتخاب کنید که امکان اتصال به خانه هوشمند را دارند مثل DP808 و یا DR719. در این‌صورت می‌توانید از طریق کنترلر سیستم خانه هوشمند درب را باز کنید. این قابلیت هم آپشنال است و شامل هزینه جداگانه می‌شود.

اپلیکیشن قفل دیجیتال سامسونگ

یکی از نقاط ضعف قفل‌های دیجیتال سامسونگ پشتیبانی نکردن اپلیکیشن این قفل توسط بیشتر گوشی‌های هوشمند سامسونگ موجود در ایران است. چرا که با پشتیبانی این اپلیکیشن علاوه بر امکان باز کردن درب از راه دور به واسطه اتصال قفل به اینترنت می‌توانید از آپشن دیگری به نام گزارش‌گیری استفاده نمایید. متأسفانه به دلیل عدم ساپورت اپلیکیشن قفل‌های دیجیتال سامسونگ استفاده از دو آپشن باز کردن درب از راه دور و گزارش‌گیری برای بیشتر افراد امکان‌پذیر نیست.

قفل هوشمند

قفل اتوماتیک (AUTO LOCK)

قفل اتوماتیک آپشنی امنیتی است که کارکرد آن به گونه‌ای است که پس از بستن درب و خروج از خانه و یا محل کارتان بعد از چند ثانیه به طور خودکار قفل می‌شود. در این صورت دیگر هیچ نیازی به چک کردن قفل شدن درب نخواهید داشت.

آلارم‌های امنیتی هشدار قفل دیجیتال

آلارم ضد سرقت یکی از مهم‌ترین هشدارهای امنیتی قفل دیجیتال سامسونگ است که در صورت اعمال هر گونه فشار عمدی به آن شروع به آژیر کشیدن می‌کند. همچنین با ورود چند باره رمز اشتباه این آلارم به صدا در می‌آید تا از باز شدن درب توسط رمزهای حدسی جلوگیری کند. آلارم ضد حریق از طریق سنسور تشخیص دمای تعبیه شده در قفل، در حرارت بالا آژیر می‌کشد تا کاربران را از اطفاء به موقع حریق مطلع سازد.

قفل هوشمند سامسونگ

منبع تغذیه قفل سامسونگ

منبع تغذیه  مدل‌های قفل‌ سامسونگ اکثراً چهار باتری قلمی با استاندارد AA است که برای 10 بار استفاده در روز تا یک سال دوام می‌آورد. منبع تغذیه اضطراری در قفل‌های سامسونگ به دو صورت پاوربانکی و باتری‌های کتابی 9 ولتی هستند که در صورت عدم توجه به آلارم اتمام باتری می‌توانید آن‌ها را از بیرون قفل به طور موقت شارژ نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های سامسونگ ما را در اینستاگرام همراهی نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *