وبلاگ
مشکلات استفاده از قفل و کلید مکانیکی

مشکلات استفاده از قفل و کلید مکانیکی بسیار زیاد است. قطعا همه ما در طول زندگی خود بارها از کلید برای باز کردن قفل‌های مختلف استفاده نموده و با مشکلات مختلفی در استفاده از آن‌ها برخورد داشته‌ایم. ما در این مقاله قصد داریم نگاهی اجمالی به نقاط ضعف و مشکلات فراوانی که این نوع قفل‌ها بر سر راه ما می‌گذارند بیندازیم و در مقابل اشاره به قفل دیجیتال و امکاناتی که این تکنولوژی برای برطرف نمودن مشکلات ارائه می‌دهد می‌پردازیم.

 

 کلید مکانیکی من کجاست؟

به احتمال زیاد برای شما هم تاکنون اتفاق افتاده که به جلوی درب خانه رسیده‌اید و پس از جستجوی فراوان ناگهان متوجه می‌شوید که کلید همراهتان نیست و آن‌را گم کرده‌اید یا در منزل جا گذاشته‌اید. این اتفاق زمانی دردسر سازتر می‌شود که در روز تعطیل و در ساعت نامناسبی از روز رخ بدهد و هیچ کلیدسازی در اطراف شما باز نباشد. اما برای باز کردن دستگیره‌های هوشمند تنها کافیست رمز مورد نظر را به حافظه خود بسپارید و یا با لمس حسگر اثر انگشت، درب برایتان باز شود.

key-lock

عدم امکان ورود با وجود همراه داشتن کلید

آیا امکان دارد با وجود کلید مکانیکی نتوان وارد منزل شد؟ بله ممکن می‌باشد برای مثال به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • یخ زدن قفل درب ورودی که برای باز کردن آن با مشکل روبرو خواهید شد.
  • شکستن کلید در داخل قفل که می‌تواند در اثر زنگ زدگی و یا سفت شدن مغزی رخ دهد.
  • فرو کردن چوب یا میخ توسط افراد مزاحم در شیار توپی قفل.

مشکلات استفاده از قفل

عدم آسودگی و راحتی

یکی از مولفه‌های مهم در برخورد با قفل درب خانه راحتی و آسودگی می‌باشد. شما تصور کنید با دستان پر جلوی درب منزل رسیده‌اید و قفل شما از نوع قفل با کلید مکانیکی می‌باشد. لذا پیدا کردن کلید و باز کردن قفل می‌تواند چالش بزرگی برایتان ایجاد کند.

هنگام استفاده از کلیدهای مکانیکی برای این‌که امکان ورود به افراد مختلف داده شود صرفا می‌بایست به تعداد این افراد کلید ساخته شده که هم هزینه بالایی دارد و هم خطر گم شدن کلیدها بیشتر می‌شود. اما در قفل‌های رمزی تنها با در اختیار قرار دادن رمز به افراد واجد شرایط امکان ورود را برای آن‌ها فراهم نموده‌اید، که حتی می‌تواند این رمزها به صورت زمان‌دار و یا یک‌بار مصرف باشد.

قفل مکانیکی

عدم امکان کنترل تردد افراد

یکی دیگر از مواردی که در زمان استفاده ار قفل‌های مکانیکی امکان دسترسی و نظارت بر آن وجود نخواهد داشت، کنترل رفت و آمد افراد مجاز می‌باشد. به طور مثال در مواقعی که در منزل یا دفتر کار خود حضور ندارید، زمانی که هر یک از اعضای خانواده وارد و یا خارج شوند شما هرگز متوجه نخواهید شد. اما در قفل‌های هوشمند الکترونیکی زمانی که هر شخصی با رمزی که مختص ایشان تعریف شده وارد خانه و یا حتی دفتر کار شما شود، زمان و کد مربوطه ذخیره شده و قابل برداشت و بررسی می باشد. همچنین می‌توانید با معرفی کدهای یک‌بار مصرف برای افراد خاص امکان ورود به مکان را برای یک نوبت محیا نمایید.

قفل-هوشمند

در این مقاله تنها تعدادی از معضلات و مشکلات استفاده از قفل و کلید مکانیکی برای شما ارائه گردیده است. برای مشاهده قفل‌های هوشمند و اطلاع از کاربرد هر یک از آن‌ها به بخش محصولات مراجعه کنید.

پیج اینستاگرام دژین لاک را دنبال کنید و از تکنولوژی‌های روز قفل‌های دیجیتال با خبر شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *