وبلاگ
قفل هوشمند یال

قفل دیجیتال با ارائه آپشن‌های امنیتی گزینه‌ای مناسب به‌عنوان جایگزین دستگیره مکانیکی می‌باشد و بر روی انواع درب از جمله ضد سرقت، چوبی، فلزی، UPVC و ضد سرقت قابل نصب است. قفل دیجیتال ویژگی‌هایی دارد که به کنترل بیشتر و بهتر کاربران منجر می‌شود و امنیت بیشتری برای شما رقم می‌زند.

درب‌های ضد سرقت انواع مختلفی دارند که برخی ساخت چین هستند و به درب‌های مولتی شناخته شده هستند که دارای مغزی‌های عمودی شکل هستند و برخی از قفل‌های دیجیتال از آن‌ها هم پشتیبانی می‌کنند. در این مقاله علاوه بر ارائه ویژگی‌های کنترلی و امنیتی قفل‌های دیجیتال، اشاره به نحوه نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت می‌نماییم.

قفل سامسونگ

دسترسی‌های قفل دیجیتال

ساخت قفل کارتی بر اساس منطق استفاده از دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی است؛ چرا که از چالش‌های حمل دسته کلیدهای جاگیر و نگرانی بابت گم شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. هر زمان که یکی از کاربران کلید خود را گم می‌کند برای حفظ امنیت خانه و یا محل کارتان مجبور به تعویض مغزی دستگیره مکانیکی و ساخت کلید کپی دوباره برای همه اعضاء می‌باشید.

در قفل‌های دیجیتال کافی است تنها با دسترسی ادمین دسترسی‌ها را از اول تعریف کنید تا قبلی‌ها به طور خودکار غیر فعال شوند. دسترسی‌های رمز، کارت و اثر انگشت همواره در دسترس هستند و نیازی به جستجوی اضافی در زمان ورود به خانه نیست.
کلید مکانیکی به راحتی امکان کپی کردن را دارد اما اثر انگشت و رمز به این شکل نیستند. نکته‌ای که در مورد ورود ایمن رمز برای جلوگیری از سوء استفاده دیگران در قفل دیجیتال وجود دارد، ورود از طریق تابع خیالی است که می‌توانید تعدادی رقم فیک قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید تا رمز اصلی مشخص نشود.

نمایش صفحه اعداد به شکل تصادفی برای هر کاربر از حدس رمز بر اساس جای انگشت کاربر قبلی جلوگیری می‌کند. قابلیت دیگری که امنیت قفل دیجیتال را بیشتر می‌کند تعریف دسترسی دوبل امنیتی است که برای ورود شرط هم‌زمان استفاده از دو دسترسی را برای کاربران می‌گذارد.

قفل دیجیتال

انواع دستگیره‌های قفل دیجیتال

قفل‌های دیجیتالی دستگیره‌های مختلفی دارند که اولین نوع عرضه شده آن‌ها در بازار دستگیره‌های اهرمی یا همان HANDLE بوده است و سپس نوع دستگیره فشاری کششی یا همان خلبانی آن ساخته شدند و وارد بازار ایران شدند.

جدیدترین و راحت‌ترین انواع دستگیره دیجیتال نوع تمام اتوماتیک است که برای باز کردن درب با انواع دسترسی نیازی به استفاده از دستگیره نخواهید داشت و به طور خودکار باز می‌شود. نوع بدون دستگیره قفل‌های دیجیتال که به شب بند دیجیتال نیز معروف‌اند هم وجود دارد که معمولاً به‌عنوان محصول امنیتی مکمل در کنار دستگیره‌های مکانیکی و دیجیتالی نصب می‌شوند.

قفل اتوماتیک

با نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت از مغزی هوشمند این قفل استفاده نمایید و برای همیشه از قفل بودن درب خانه و محل کارتان اطمینان حاصل نمایید. کارکرد قفل اتوماتیک در قفل‌های دیجیتال به این صورت است که پس از بستن درب، به طور اتوماتیک پس از چند ثانیه قفل می‌شود. نصب قفل دیجیتال علاوه بر ارائه این ویژگی مهم امنیتی، قفل کودک را هم برای ممانعت از باز کردن درب توسط کودکان و بیرون رفتن از خانه در اختیارتان قرار می‌دهد.

کنترل از راه دور

در صورت نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت محل زندگی خودتان می‌توانید درب را از راه دور از طریق اپلیکیشن قفل در صورتی که گوشی هوشمندتان آن را ساپورت کند در محیط نامحدود امکانپذیر می‌باشد. در برد کوتاه‌تر یعنی تا شعاع 20 متری محل نصب قفل، درب از طریق ریموت و آیفون تصویری امکان باز کردن درب وجود دارد. همچنین در اماکنی که از سیستم هوشمندسازی جهت کنترل تجهیزات الکترونیکی استفاده می‌کنند یک قفل دیجیتال می‌تواند با قابلیت اتصال به خانه هوشمند از طریق کنترلر این سیستم فرمان باز شدن را دریافت کند.

قفل سامسونگ درب

گزارش‌گیری از قفل دیجیتال

با نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت می‌توانید آمار ترددها را از طریق اپلیکیشن دریافت نمایید و از آن همواره خروجی بگیرید. به علاوه اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی‌های کاربران عادی، دسترسی کاربران در خارج از این بازه غیرفعال می‌شود. قابلیت گزارش‌گیری به مدیریت دسترسی کاربران عادی توسط کاربر ادمین کمک می‌کند.

طریقه نصب قفل دیجیتال بر روی درب ضد سرقت

برای نصب قفل دیجیتال بر روی درب‌های ضد سرقت نیازمند داشتن یک سری اندازه‌های مهم از جمله ضخامت درب، فاصله فرضی پایین قفل تا پایین درب و بائو یا بادخور درب (از چارچوب تا شروع نقش درب) هستید. داخل جعبه قفل همواره شابلونی به منظور انجام دقیق عملیات سوراخ کاری موجود است که برای این کار اندازه‌های گفته شده نیز مورد نیاز می‌باشد. پیشنهاد می‌شود برای بهره گیری از حداکثر کارایی قفل دیجیتال بهتر است از تیم فنی و متخصص جهت نصب استفاده نمایید. در زمان نصب بهتر است علاوه بر توجه به آموزش استفاده از این محصول دفترچه فارسی راهنمای قفل دیجیتال را از نصاب درخواست نمایید.

شما می‌توانید برای پیگیری اخبار قفل‌های هوشمند جدید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *