وبلاگ
قفل سامسونگ

چرا قفل درب هوشمند سؤالی که پاسخش ضرورت خرید این کالای امنیتی را مشخص می کند. به طور کلی قفل دیجیتال یک جایگزین مناسب برای تأمین امنیت به جای دستگیره های معمولی است. چرا که این قفل ها دسترسی های جایگزین غیر قابل کپی برای کلید ارائه می دهند. همچنین قابلیت های کنترلی و امنیتی قفل درب هوشمند اسباب راحتی و امنیت کاربران را فراهم می کند. این کالای امنیتی وارداتی است و با انواع بودجه در بازار موجود است.

در حقیقت قفل رمزی و یا قفل کارتی یک کالای ضروری امنیتی به حساب می آید تا یک کالای تجملاتی و لوکس. در کنار موارد گفته شده نصب قفل درب هوشمند روی درب های ورودی زیبایی بصری را دو چندان می کند. به شرط داشتن استانداردهای امنیتی این قفل ها در انواع مختلف دسترسی ها و قابلیت ها امنیت و راحتی بیشتری نسبت به دستگیره های معمولی دارند. با ما همراه باشید تا با ویژگی های دستگیره های هوشمند بیشتر آشنا شوید.

دسترسی های غیر قابل کپی در قفل دیجیتال

قفل درب هوشمند دسترسی های غیر قابل کپی به جای کلید را ارائه می دهند. این دسترسی ها اعم از رمز، کارت و اثر انگشت می باشند. دسترسی اثر انگشت به عنوان امن ترین دسترسی بیومتریک مطرح می شود. زیرا تنها داشتن الگوی اثر انگشت برای باز کردن قفل درب هوشمند کافی نیست. در صورتی سنسور اثر انگشتی عملکرد تشخیص هویت را انجام می دهد که بافت زنده دارای جریان خون روی اسکنر قرار گیرد. در مورد ورود این رمز راه کار تابع خیالی در اختیار کاربر قرار می گیرد. به صورتی که تعدادی عدد فیک قبل یا بعد از رمز اصلی وارد کند تا مانع از حدس آن توسط دیگران شود. نمایش تصادفی جای اعداد نیز برای جلوگیری از پی بردن به رمز از روی جای انگشت کاربر اصلی است.

روش های دسترسی قفل دیجیتال

دسترسی کارت می تواند انواع مختلف تگ های rfid در محدوده فرکانس 13.56 باشد. این تگ ها به اشکال کارت های بزرگ، key tag و اسمارت کارت در بازار موجود اند. مسئله مهمی که در مورد امنیت و غیر قابل کپی بودن این دسترسی وجود دارد؛ شناساندن اطلاعات بیشتر از کارت به قفل است. با استفاده از یک کارت امکان باز کردن کلیه قفل های یک مجموعه وجود دارد و این به رفاه حال کاربر کمک می کند. استفاده از کلید در دستگیره های معمولی چالش های گم شدن و جا ماندن در قفل را برای کاربر به همراه دارد. بعلاوه کلید یک دسترسی غیر قابل کپی نیست که امنیت بالایی داشته باشد.

مغزی قفل درب هوشمند

یکی از مزایای مهم قفل درب هوشمند نسبت به دستگیره های معمولی داشتن مغزی هوشمند دارای سنسور است. به طوری که با بسته شدن درب بعد از چند ثانیه به طور خودکار قفل می شود. یکی از چالش های مهمی که در مورد دستگیره های معمولی داریم فراموش کردن قفل درب است. این قابلیت در قفل درب هوشمند امنیت کاربر را دو چندان می کند و دیگر نیازی به بررسی های چند باره قفل نخواهد بود. قفل اتوماتیک در برخی از برندهای قفل های دیجیتال قابلیت تنظیم زمانبندی دارد. یعنی مشخص می کنید بعد از چند ثانیه درب قفل شود.

مغزی هوشمند

آلارم های امنیتی قفل دیجیتال

قفل درب هوشمند دارای آلارم ضد سرقت است که با هر گونه اعمال فشار به قفل شروع به آژیر کشیدن می کند. همچنین در صورت استفاده از دسترسی های فیک، مثل ورود چند باره رمز اشتباه آلارم ضد سرقت به صدا در می آید. سیستم ضد شوک الکتریکی از خرابی قفل در برابر اعمال برق اضافی جلوگیری می کند. در کنار این ها آلارم ضد حریق به واسطه سنسور تشخیص دما در حرارت بالا شروع به آژیر کشیدن می کند.

امکان باز کردن قفل هوشمند از راه دور

قفل درب هوشمند امکان باز کردن درب از راه دور را به کاربر می دهد؛ به طوری که می توانید از محل کار درب منزلتان را باز کنید. این قابلیت از دو طریق در قفل درب هوشمند امکانپذیر است؛ یکی از طریق اتصال قفل به اینترنت و باز کردن درب بواسطه اپلیکیشن قفل. راه کار دوم از طریق سیستم ارسال پیامک به قفل هوشمند است. برای باز کردن قفل دیجیتال از راه دور در محل نصب قفل می توانید از آپشن های ریموت و آیفون تصویری استفاده کنید. برد این دو آپشن برای باز کردن درب تا 20 متری محل نصب قفل است.

قفل درب هوشمند

چشمی دیجیتال در قفل دیجیتال

در برخی از برندهای قفل درب هوشمند قابلیت چشمی دیجیتال آنلاین تعبیه شده است. این آپشن به شناسایی هویت افرادی که زنگ قفل را به صدا در می آورند کمک می کند. خیلی از سرقت ها به دلیل باز کردن درب برای افراد ناشناس رخ می دهند. وقتی در یک قفل چشمی در کنار قابلیت باز کردن درب از راه دور قرار می گیرد؛ شما می توانید ضمن شناسایی افراد درب را از راه دور برایشان باز کنید. همچنین امکان ذخیره تصاویر افراد با تاریخ و ساعتی که زنگ زدند وجود دارد. دید در شب و ارائه زاویه دید گسترده از بیرون از دیگر مزایای قفل دیجیتال دارای چشمی الکترونیکی است.

چشمی دیجیتال

گزارش گیری در قفل درب هوشمند

دستگیره دیجیتال امکان ارائه خروجی از آمار ترددها را به کاربر ادمین می دهد. به علاوه گزارش گیری مدیریت زمانی دسترسی کاربران عادی را به ادمین می دهد. به طور مثال کارفرمایی را در نظر بگیرید که دسترسی کارمندان خود را به ساعات کاریشان محدود می کند. گزارشگیری کارکرد وسیله الکترونیکی به نام access control است که در قفل درب هوشمند به عنوان یک آپشن به کاربر ارائه می شود.

منبع: smart lock

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *