وبلاگ
قفل هوشمند درب

5 روش برای خراب کردن سریع قفل دیجیتال موضوعی است که شاید برایتان جالب باشد؛ چرا که می‌توانید برای افزودن طول عمر قفل دیجیتال از آن‌ها بهره بگیرید. قفل دیجیتال در حقیقت به دلیل استفاده کردن از دسترسی‌های جایگزین به جای کلید و برطرف کردن ضعف‌های امنیتی و کنترلی دستگیره‌های معمولی پا به عرصه بازار محصولات امنیتی نهاده است. قفل کارتی مانند سایر ابزارهای الکترونیکی با نادیده گرفتن چند نکته ریز زودتر خراب می‌شود. در کنار این نکات این‌که قفل رمزی را از کجا تهیه می‌کنید و فروشنده چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد روی داشتن قفل دیجیتال با کیفیت و عمر بالای آن بسیار مؤثر خواهد بود. با ما همراه باشید تا  5 روش برای خراب کردن سریع قفل دیجیتال را به شما آموزش دهیم!

نصب قفل دیجیتال به دست افراد مبتدی

قبل از پرداختن به روش‌هایی که باعث خراب کردن سریع قفل دیجیتال می‌شود می‌بایست بدانید که نصب این قفل‌ها به دست افراد مبتدی علاوه بر احتمال خرابی قفل، کارکرد صد در صدی آن را هم برای شما زیر سؤال می‌برد. زیرا سوراخ کاری دقیق و طریقه نصب قفل رمزی موارد بسیار مهمی در کارکرد قفل می‌باشند. در صورت نصب قفل توسط افراد متخصص می‌توانید از رگلاژ بودن درب نسبت به چارچوب و جلوگیری از تولید انواع صداهای اضافی نیز اطمینان حاصل نمایید. با به کارگیری تیم فنی فروشنده معتبر قفل دیجیتال جهت نصب قفل می‌توانید از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.

قفل دیجیتال درب

از باتری اورجینال استفاده نکنید

بهترین راهی که می‌توانید قفل دیجیتال خود را به راحتی خراب کنید استفاده از باتری‌های فیک به جای اورجینال است. باتری‌های فیک تأثیر مستقیم روی خرابی برد قفل دیجیتال می‌گذارد. خیلی اوقات حتی بعد از تعویض باتری در صورت قرار دادن باتری جدید فیک باز هم قفل هوشمند آلارم اتمام باتری می‌دهد. یک هفته قبل از اتمام باتری روی صفحه قفل الکترونیکی آلارم اتمام باتری نمایش داده می‌شود. در صورتی که قفل دیجیتال دارای اپلیکیشن باشد آلارم اتمام باتری روی آن هم نمایش داده می‌شود. بگذارید انقدر آلارم اتمام باتری نمایش داده شود که قفل خاموش شود و باتری داخل آن سولفاته شود. به این صورت به خرابی زود هنگام قفل دیجیتال کمک می‌کنید.

باتری‌های قفل هوشمند در دو نوع باتری‌های قلمی استاندارد AA و باتری‌های قابل شارژ لیتیومی بسته به مدل‌های موجود در بازار وجود دارند. باتری‌های قلمی معمولاً برای 10 بار استفاده در روز تا یک سال دوام می‌آورند. همچنین باتری‌های قابل شارژ لیتیومی بین 8 ماه تا یک سال شارژ را در خود نگه می‌دارند. امکان منبع تغذیه اضطراری در قفل‌های دیجیتال قرار داده شده است که در صورت غفلت از آلارم اتمام باتری بتوانید از دو طریق باتری 9 ولتی کتابی و یا کابل اندرویدی و پاوربانک آن را به طور موقت شارژ نمایید.

قفل دیجیتال

کیسه زباله را به دستگیره دیجیتال آویزان کنید

دستگیره‌های دیجیتال به انواع مختلف اهرمی، فشاری کششی (خلبانی) و تمام اتوماتیک تقسیم می‌شوند که نوع تمام اتوماتیک آن نیازی به استفاده از دستگیره برای باز کردن درب ندارد و به طور اتوماتیک باز می‌شود. سعی کنید هر وسیله‌ای که دارید روی این دستگیره‌ها آویزان کنید از کیسه زباله تا لباس‌های گرم زمستانی که همراه دارید تا زودتر بشکنند. در واقع هر چقدر هم که در قفل دیجیتال از متریال قوی و محکم استفاده شده باشد باز هم با این کار عمر آن را کوتاه می‌کنید.

استفاده از قفل دیجیتال معمولی در مناطق شرجی

برای خرید قفل دیجیتال هیچ توجهی به شرجی بودن محل زندگی خود نکنید؛ حتی اگر در شمال و یا جنوب ایران زندگی می‌کنید از قفل‌های دیجیتال ضد آب مثل 3168 یال استفاده نکنید تا برد قفل الکترونیکی در رطوبت نابود شود! در حقیقت قفل 3168 یال با خاصیت ضد آب بودن بردی مقاوم در برابر رطوبت دارد و توصیه می‌شود برای استفاده از قفل هوشمند در مناطق شرجی از این مدل استفاده نمایید.

قفل هوشمند

استفاده مستقیم مواد شوینده روی قفل 

تمیز کردن قفل اثر انگشتی مانند تمامی وسایل الکترونیکی مثل تلویزیون، سینمای خانگی و … اصول و قواعد خاص خود را دارد و با اسپری کردن شوینده روی برخی از نقاط حساس مثل سنسور اثر انگشت قفل دیجیتال باعث خرابی آن می‌شوید. برای جلوگیری از خرابی دستگاه می‌بایست ابتدا شوینده را روی دستمالی خشک اسپری کنید سپس از آن دستمال برای پاک کردن گرد و غبار از روی قفل دیجیتال استفاده نمایید. همچنین با استفاده از الکل بیش از حد روی دست عملکرد تشخیصی سنسور اثر انگشت دچار اختلال می‌شود.

digital door lock

همچنین می‌توانید برای اطلاع از مدل‌های جدید قفل هوشمند پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *