Yale-Assa abloy

شرکت امنیتی «یال» (Yale-Assa Abloy) با همکاری شرکت فن‌آوری‌های خانگی «نست» متعلق به گوگل، قفل دری طراحی کرده است که می‌توان با گوشی و از راه دور آن را کنترل کرد. این قفل الکترونیکی بیضی شکل با نام «لاینوس» (Linus) دارای یک رابط کاربری جذاب و ساده است. قفل لاینوس اعداد را با رنگ سفید روی یک پس‌زمینه سیاه نشان می‌دهد.

نحوه کار قفل لاینوس ( Yale-Assa abloy )

صاحب‌خانه با استفاده از آن‌ها می‌تواند رمز عبور خود را وارد کرده و درب را باز کند. اما قابلیت جدید و جذاب این قفل دیجیتال آن است که با نزدیک کردن موبایل صاحب‌خانه به قفل، درب باز می‌شود.

به گفته شرکت نست:

“قفل دیجیتال رمزی لاینوس اولین قفلی است که کاربر می‌تواند بررسی کند آیا درب باز است یا بسته.”

این قفل الکترونیکی برای هر فرد یک رمز عبور منحصر به‌ فرد ایجاد می‌کند. به این ترتیب می‌توان فهمید چه کسی در را باز کرده و وارد خانه شده است. این محصول همچنین قابلیت‌هایی مشابه قفل هوشمند «آگوست» دارد که توسط «یووس بهار» طراحی و در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد. امکان دریافت گزارش موارد قبلی باز شدن درب نیز وجود دارد.

مثلا در ویدئوی تبلیغاتی این شرکت مردی نشان داده می‌شود که برگشتن یکی از خدمتکاران خانه را به او اعلام می‌کند.

این برنامه را می‌توان برای ایجاد رمز عبورهای موقت استفاده کرد که در هر زمانی امکان حذف دارند. در صورتی که کاربر فراموش کند درب خانه را قفل کند، این قفل دیجیتال رمزی خودش این‌کار را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد.

قفل دیجیتالی لاینوس به یاد لاینوس ییل، بنیانگذار شرکت Yale نامگذاری شده است. این قفل اولین محصولی است که از «پلتفرم ویو» شرکت نست استفاده می‌کند. در این شبکه محصولات با استفاده از پروتکل «Thread» به هم متصل می‌شوند که نیازی به وای‌فای برای ارتباطات ندارند. حتی اگر یکی از دستگاه‌ها خاموش شده یا کار نکند هم به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 Yale-Assa abloy

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سامسونگ میباشد