قفل دیجیتال اثر انگشتی

قفل دیجیتال اثر انگشتی علاوه بر وارد نمودن یک رمز بین ۴ تا ۱۲ رقم، دارای پنل ورودی اثر انگشت جهت باز کردن درب منازل می‌باشد.

این مدل قفل دیجیتال اثر انگشتی قابلیت شناسایی ۱۰۰ عدد اثر انگشت را دارد.

همچنین این قفل دیجیتال اثر انگشتی دارای سیستم ورودی دوبل می‌باشد.

یعنی برای وارد شدن باید هم رمز عبوری را وارد کنید و هم اثر انگشت خود را به دستگاه شناسایی کنید تا درب منزل باز گردد.

قفل دیجیتال اثر انگشتی چگونه کار می‌کند؟

مفهوم قفل دیجیتال اثر انگشتی با توجه به نام آن قابل درک است. این مسئله که چطور استفاده از اثر انگشت در تامین امنیت تا این اندازه مهم است، مربوط به الگوهای روی انگشت شما می‌باشد. اثر انگشت هر شخص منحصر به فرد است و جعل آن کاری بسیار دشوار می‌باشد. این دشواری باعث شده که اثر انگشت هر فرد به‌عنوان نشانه‌ای از هویت او در نظر گرفته شود.

یکی از دلایل انتخاب قفل‌های اثر انگشتی، فراموش کردن رمز و یا جا گذاشتن کلید است. شما اثر انگشت خود را در خانه یا محل کار خود جا نمی‌گذارید. این نوع قفل، اثر انگشت شما را اسکن و اطلاعات آن را به داده‌های عددی تبدیل می‌کند.

وقتی شما برای اولین‌بار انگشت خود را روی حسگر قرار می‌دهید، اطلاعات آن به داده‌های عددی تبدیل شده و الگوی اثر انگشت شما ثبت می‌شود. هربار بخواهید برای فرد جدیدی دسترسی مشخص کنید، این پروسه تکرار خواهد شد. بعد از ثبت اثر انگشت، هربار که انگشت خود را روی حسگر بگذارید، قفل اطلاعات آن را با الگوهای ثبت شده مقایسه می‌کند. اگر اطلاعات با داده‌ها و الگوی ثبت شده مطابقت داشت، درب برای شما باز خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سامسونگ میباشد