قفل دیجیتال

باتری‌های قلمی AA یکی از رایج‌ترین انواع باتری است که در اصل نوعی پیل خشک سیلندری قابل تعویض می‌باشد. این مدل باتری‌ها چیزی هستند که معمولاً وقتی صحبت باتری به میان می‌آید در ذهن متصور می‌شود.

باتری‌های قلمی AA که اغلب در دستگاه‌های تک سلولی مورد استفاده قرار می‌گیرند یا به صورت جفت (یا چندتایی) به‌کار می‌روند تا بتوانند قدرت مورد نیاز لوازم الکترونیکی مصرفی را تامین کنند. تقریباً در همه جای دنیا باتری‌های قلمی AA فوق العاده متنوع و بسیار گسترده می‌باشند.

محل باتری قفل دیجیتل

در این مقاله سعی کرده‌ایم اطلاعات کاملی از باتری‌های قلمی AA ساده (پیل خشک ) و مزایای استفاده از آن‌ها در قفل‌های دیجیتال را برایتان فراهم نماییم. در عین حال اشاره‌ای به ایمنی و اقتصادی بودن استفاده از این نوع باتری را برای شما شرح داده‌ایم.

انواع مختلف باتری‌های قلمیAA

اولین موردی که هنگام خرید باتری‌های قلمی AA به آن توجه می‌کنید این است که بین انواع مختلفی از برندهای متفاوت که توسط تولیدکنندگان یا واردکنندگان تامین شده و در بازار موجود می‌باشند باید مدل مناسب و کاربردی مناسب خود را انتخاب نمایید. در حقیقت، شما می‌توانید باتری‌های قلمی AA “استاندارد” ( نسخه‌های قلیایی یک‌بار مصرف) که تقریباً در هر مکانی موجود بوده و در اکثر دستگاه‌های الکترونیکی قابل مصرف می‌باشند را خریداری کنید.

مهم‌ترین مزیت یک باتری قلیایی AA و غیرقابل شارژ استاندارد این است که بلافاصله در دسترس است. در کوتاه مدت بسیار مقرون به صرفه بوده و برای استفاده در قفل‌های دیجیتال بسیار مناسب است که در واقع گزینه پیش‌فرض این محصول نیز می‌باشد.

سؤالات متداول درباره باتری‌های قلمی AA و کاربرد آن در قفل‌های دیجیتال

باتری‌های قلمی AA چه مدت دوام دارند؟

می‌توان به جرات گفت که چنانچه برای قفل‌های دیجیتال درب‌های خود، باتری‌های قلمی AA با کیفیت متوسط به بالا خریداری نمایید، یک سال تا 14 ماه برای استفاده نرمال و حدود 10 بار باز و بسته شدن در طول روز بازدهی خواهد داشت.

باتری‌های قلمی AA بلا اسفاده را در چه شرایطی نگه‌داری کنیم؟

امروزه بسیاری از باتری‌های قلمی AA دارای ماندگاری چشمگیر هستند لذا نکاتی که باید در مورد نحوه ذخیره طولانی مدت باتری‌های قلمی AA در نظر داشته باشید عبارتند از:

  • آن‌ها را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
  • اطمینان حاصل کنید که آن‌ها در یک محیط خنک و خشک (دمای اتاق یا زیر آن) ذخیره شده‌اند.
  • در صورت امکان، آن‌ها را در بسته بندی اصلی خود نگه دارید تا آماده استفاده شوند – این نه تنها به محافظت از سلول‌های بلااستفاده کمک می‌کند، بلکه باعث تمایز آن‌ها از واحدهای قدیمی‌تر یا باتری‌های مصرف شده می‌شود.
  • اگر نمی‌خواهید مدت طولانی از آن‌ها استفاده کنید، باتری‌ها را در دستگاه‌های خود ذخیره نکنید.
  • اگر مخلوطی از باتری‌های کاملاً جدید و جزئی استفاده شده را ذخیره می‌کنید، آن‌ها را جدا و با برچسب واضح نگه دارید.
  • از یک جعبه یا کیسه‌های پلاستیکی جداگانه استفاده کنید یا نوار را روی سر باتری‌ها قرار دهید.
  • هرگز سعی نکنید باتری را که برای این کار طراحی نشده است، شارژ کنید.

آیا باتری‌های قلمی AA قابل بازیافت هستند؟

 به‌عنوان یک نکته سریع در اینجا، در واقع یک تصور غلط رایج است که همه باتری‌ها لزوماً نیاز به بازیافت دارند. در واقع بی‌خطر است که باتری‌‎های قلیایی یک‌بار مصرف را به همراه سایر زباله‌های خانگی خود رها کنید.

مناسب ترین نوع باتری برای قفل‌های دیجیتال

با توجه به این‌که باتری‌های قلمی AA از نوع پیل خشک دارای جریان برق یکنواخت و مستقیم می‌باشد، بهترین گزینه برای استفاده در قفل‌های دیجیتال است. این امر منجر به افزایش طول عمر قطعات الکترونیکی می‌شود در حالی که باتری‌‎های قابل شارژ دارای نوسانات خفیفی بوده که در طول زمان اثر سوء بر قفل‌های دیجیتال خواهند گذاشت.

در صورت اتمام باتری‌های قلمی AA  قفل‌های دیجیتال چه باید کرد؟

لازم به ذکر است در صورتی که میزان برق باتری‌های موجود در دستگاه در حال اتمام باشد قفل به صورت اتوماتیک اخطار خواهد داد اما در صورت عدم تعویض باتری‌ها و اتمام آن‌ها جایی برای نگرانی ندارد به دلیل آن‌که در قسمت بیرونی قفل محلی تعبیه شده است که شما می‌توانید با اتصال باتری از نوع کتابی به راحتی برق قفل را تامین و درب را باز کرده و اقدام به تعویض باتری‌های قلمی AA  قفل دیجیتال نمایید.

شارژ اضطراری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سامسونگ میباشد