yale lock

تاریخچه یال

آغاز

دستگیره هوشمند یال ریشه در آمریکا دارد و هر آنچه که امروزه این برند دارد، مدیون نبوغ فوق‌العاده آقای Linus Yale Senior و پسرش Linus Yale Junior می‌باشد. در حدود سال 1840، آقای  Linus Yale Senior طراحی و ساخت سری قفل‌های امنیتی نوآورانه را در فروشگاه Yale Lock خود در شهر نیوپورت واقع در نیویورک آغاز کرد. وی در ساخت قفل‌های بانکی گران قیمت و دست ساز تخصص داشت.

پسر Linus Yale Senior در سال 1850 به پدرش در این تجارت پیوست وی قسمت سیلندر قفل‌های ساخته شده توسط پدر را ارتقاء داده و به ثبت رساند و به‌عنوان متخصص قفل در زمان خود شناخته شد. در سال 1862، یال جونیور قفل رمزدار را معرفی کرد و گام بزرگی در جهت انتقال قفل‌های بانکی از نوع کلیدی به قفل‌های رمزی یا ترکیبی برداشت. اصول کار وی اکنون در دستگیره دیجیتال یال ترکیبی در سراسر ایالات متحده جزو استانداردها می‌باشد.

دستگیره هوشمند یال جونیور

یال جونیور همچنین در حال آزمایش قفل بر اساس مکانیسمی بود که برای اولین‌بار توسط مصریان باستان بیش از 4000 سال پیش به‌کار گرفته می‌شد. در سال‌های 1861 تا 1865 ، یال سرانجام موفق شد مهم‌ترین اختراع خود (قفل سیلندری یال) را ایجاد کرده و به ثبت برساند. لینوس یال جونیور با اختراعات فراوان خود، صنعت قفل دیجیتال یال را برای همیشه متحول کرد.

دستگیره هوشمند یال و گسترش در سراسر جهان

با اتکا به حق ثبت اختراعات یال، ​​یال جونیور و همکارش هنری تاون در سال 1868 شرکت Yale & Towne را تاسیس کردند و در این زمان 35 نفر مشغول به کار شدند.

در اوایل قرن بیستم، این شرکت در سراسر جهان گسترش یافت و بیش از 12000 نفر را به خدمت گرفت. در طول قرن بیستم خرید و سرمایه گذاری مشترک باعث شده‌است که یال در سطح جهان به خوبی شناخته شود.

در آگوست سال 2000 یال توسط گروه ASSA ABLOY خریداری شد و تاکنون بخش مهمی از فروش جهانی را داشته است.

Yale یکی از پانزده مارکی است که توسط گروه ASSA ABLOY، که مقر آن در Stockholm سوئد می‌باشد، تولید می‌شود. ASSA ABLOY رهبر جهانی در راه تولید قفل هوشمند یال است که به رفع نیازهای کاربر نهایی برای منیت، ایمنی و راحتی پرداخته است.

پرفروش ترین مدل‌های دستگیره هوشمند یال:

 

قفل یال code handle
CODE HANDLE

دستگیره هوشمند یال CODE HANDLE (رمزدار)

دستگیره هوشمند

YDM3168

دستگیره هوشمند یال مدل YDM3168 کارتی و رمزی مجهز به سیستم ضد سرقت

دستگیره هوشمند یال

YMG40

دستگیره هوشمند یال مدل YMG40 با دستگیره اثر انگشتی PULL-PUSH

YDM4109

دستگیره هوشمند یال مدل YDM4109 دستگیره اثر انگشتی و رمزی

VULCAN-F

دستگیره دیجیتال یال مدل VULCAN-F با دستگیره درب اثرانگشتی PULL-PUSH

 

برای مشاهده‌ی قفل‌های هوشمند و آشنایی با کارایی آن ها از بخش محصولات ما دیدن فرمایید.

شما می‌توانید با مراجعه به پیج اینستاگرام دژین لاک اخبار تازه دنیای قفل دیجیتال را دنبال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *